rss fb
Acasă » 2016 » Septembrie » 18 » Stefan Radu a marcat pentru Lazio
2:37 PM
Stefan Radu a marcat pentru Lazio

Fundasul roman Stefan Radu a marcat un gol pentru Lazio Roma, care a invins-o cu scorul de 3-0 pe Pescara, sambata, pe teren propriu.

Sergej Milinkovic-Savic (67), Stefan Radu (72) si Ciro Immobile (76) au marcat pentru Lazio, dupa ce oaspetii au ratat un penalty, in min. 35, prin albanezul Ledian Memushaj.

Radu, care a jucat tot meciul, a primit un cartonas galben în minutul 49. La Pescara a intrat in minutul 73 mijlocasul roman Alexandru Mitrita.

Stefan Radu

In alta partida, Napoli a invins pe Bologna cu 3-1, prin golurile inscrise de Jose Callejon (14) si Arek Milik (67, 78), respectiv Simone Verdi (56). Oaspetii au terminat meciul în zece oameni, Emil Krafth fiind eliminat în min. 81.

Vineri, Milan a invins-o pe Sampdoria cu 1-0 la Genova, prin golul columbianului Carlos Bacca (85).

Duminica se vor juca partidele Udinese — Chievo Verona, Cagliari — Atalanta Bergamo, Crotone — Palermo, Sassuolo — Genoa, Torino — Empoli, Inter Milano — Juventus si Fiorentina — AS Roma.

Categorie: Stiri | Vizualizări: 102 | Adăugat de: Krakatau | Rating: 0.0/0