rss fb
Acasă » 2016 » Septembrie » 2 » Messi Revenire in forta!
12:35 PM
Messi Revenire in forta!

Starul Argentinian revenind asupra  deciziei de a se retrage din nationala, a marcat golul Argentinei in meciul cu Urugay, castigand meciul cu 1-0 in preliminariile Cupei Mondiale de fotbal 2018.

La primul meci cu noul selectioner Edgardo Bauza pe banca, Messi a dat gol in minutul 43, chiar inainte de pauza. Acest gol fiind al 56-lea in tricoul nationalei. Brazilia a castigat impotriva Ecuadorului cu 3-0, punctand Neymar si tanarul atacant Gabriel Jesus (o dubla). Astfel a fost un debut cu dreptul, pentru noull selectioner Tite.
Ecuadorul nu a mai pierdut acasa in fata Braziliei de 15 ani.